Saç Ekimi Sonrası Jöle Kullanımı

İnsanların fiziksel hastalıklardan en belirgin ve en can sıkıcı olan çeşitleri arasında saç dökülmesi gelmektedir. Saçların dökülmesi ya da seyrelmesi en fazla erkeklerde ve genel olarak orta yaşlardan itibaren gerçekleşmektedir. Çeşitli sebep ve nedenlere bağlı olarak meydana gelebilecek olan saç dökülmesi sonucunda insanlar, eskisi gibi saç tellerine kavuşmak ve özellikle özgüvenlerinin geri gelmesini istemektedir. Erkekler için olduğu kadar bayanlar içinde oldukça can sıkıcı olan durumların başında gelen saç tellerinin dökülmesi, gelişen tıp sayesinde ciddi bir sorun olmaktan çıkmaktadır. Boya ya da kaynak saç ile birlikte aşılabilen bu tür sorunlar için en kalıcı ve de en etkili yöntemlerden birisi de saç ekim işlemleridir. Kişilerin saç yapıları ve seyreklik oranlarına göre farklı yöntemler ile gerçekleştirilen tedaviler için saç ekimi sonrası jöle kullanımı nasıl olmalı soruları da ciddi anlamda merak konusu olmaktadır. Ekim işleminden itibaren dikkatli olması gereken kişilerin, ilk 6 ay kesinlikle jöle ya da farklı ürünleri kullanmaması gerekmektedir.

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılır?

Uzman doktorlar ve sağlıklı klinik ortamlarında yapılması gereken saç ekimi işlemleri için bilinmesi gereken bazı önemli bilgilerde mevcuttur. Öncelikle saç ekimi tedavisi yapabilmek için kişilerin saç yapılarının, saç tellerinin ve yaş aralıklarının detaylı olarak incelenmesi gerekmektedir. Kafa derisinde fazla görülmeyen saç telleri dökülmeleri için uzmanlar, daha fazla telin dökülmesinin beklenmesini ve az bir dökülme ya da seyre durumunda saç ekimi işleminin yapılmamasını tavsiye etmektedir. Aynı zamanda kişilerde erken yaşlardan itibaren görülebilecek olan saç dökülmesi sonucunda saç ekimi kaç yaşında yapılır soruları da yaygın olarak sorulmaktadır. Genel olarak saç ekimi tedavisinin yapılabilmesi için resmi makamlar ve uzman kişiler ortaklığı ile açıklanan yaş sınırı 22’dir. Saç ektirmek isteyen ve eskisi gibi gür saçlara kavuşmak isteyen bireylerin en az 22 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

Uygulanan Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen hastalar, ülkemizdeki gelişen tıp sayesinde saç ekim işlemleri için çeşitli hastanelere güven ile başvurmaktadır. Özel kliniklerde muayeneler sonucunda gerçekleştirilmekte olan saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusu da kişiler arasında merak konusu olmaktadır. Kişilerin yaş aralıkları ve saç tiplerine göre değişebilecek olan bu süreler, genel olarak 1 yıl aralığında kendini göstermeye başlamaktadır. Saçların ekim işleminden sonraki süreçte ilk 3 ayın ardından çıkmaya başlayan yeni saç telleri, 6 ile 7 ayın ardından iyice belirginlik göstermektedir. Ancak tam olarak hazır olması ve kafa üzerinde net oturabilmesi için gereken süre ise 1 yıldır. 1 yılın sonunda olumlu ve gerçek saçlara kavuşabilecek olduğunuz tedaviler için, kişilerin özelliklerine göre erken ya da geç saç çıkması olayları da görülebilmektedir.

Kimler Saç Ekimi Yaptıramaz?

Sağlık yönünden oldukça önemli olan saç ekim tedavileri için belirlenmiş olan bazı önemli kurallar bulunmaktadır. Saçlarının dökülmesinden ya da erken yaşlarda meydana gelen saç teli seyrekliğinden şikâyetçi olan kişiler tarafından sorulan kimler saç ekimi yaptıramaz sorusu için öncelikle 22 yaş altı kişilerin yaptıramayacağı bilgisi verilmektedir. Bunun yanı sıra kalp hastası olan, şeker hastalığı olan ve böbrek yetmezliği gibi çeşitli hastalığı bulunan kişilere uygulanmayan saç ekim tedavileri, ayrıca tedavi için önceden yapılan testler sonucunda uygun görülmeyen kişiler içinde yapılmamaktadır. En fazla merak edilen konulardan birisi de hiç saçı olmayan yani tek bir teli olmayan kişilerde uygulanan saç ekim tedavilerinden yararlanamamaktadır.