Saç Ekimi Olmadan Saç Çıkarma

Dünyanın gittikçe modernleşmesi ve gelişmesi ile birlikte özellikle teknolojik anlamda yükselişler görülmektedir. Her gün çok sayıda teknolojik cihaz ve aletlerin üretilmesi, aynı zamanda tıp alanında da sürekli olarak yeni tedavilerin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Yeni tedaviler sayesinde de insanlarda görülen farklı hastalıkların önlenmesi ya da çare bulunması mümkün olmaktadır. Bahsedilen hastalıklardan birisi de genel olarak herkesin maruz kalmış olduğu kellik sorunudur. Kellik olmasa da erken yaştan itibaren insanlarda görülen saç dökülmesi ya da seyrekleşmesi durumu, kişilerin sosyal hayatta daha özgüvensiz hissetmelerine neden olmaktadır. Özellikle ergenlikten itibaren karşı cinste ilk dikkat edilen saçlar, insanların dış görünüşünde en önemli organlarından birisi olarak adlandırılmaktadır. Son zamanlarda saçların yeniden çıkması için gerçekleştirilen saç ekim tedavileri, oldukça yüksek fiyatlı olması ve tekrarlanabilmesi gibi nedenlerden dolayı bazı kişiler tarafınca tercih edilmemektedir. Bu durumda saç ekimi olmadan saç çıkarma yöntemlerine başvuran kişiler, doğal yöntemler ya da tedavilerden yararlanmak istemektedir. Saç tellerinin alınması ekilmesi işlemlerinin yanı sıra uygulanan güvenli yöntemde saç aşı yöntemidir.

Saç Aşısı Ne Kadar Etkili?

Tek seanslık olarak ilk olarak Amerika’da uygulanmaya başlanmış olan saç aşısı tedavisi, ülkemizde de uygulanmaya başlanmıştır. Saç ektirmekten korkan ve sonrasındaki ağrılardan tereddüt eden kişiler tarafınca tercih edilmeye başlanmış olan saç aşısı ne kadar etkili soruları ile de gündeme gelmektedir. Öncelikle saç aşısı işleminde, doğduktan sonra belirli dönemler uyuma aşamasına geçen kök hücrelerin, yeniden harekete geçirilmesi sağlanmaktadır. Hücreler arasındaki bağlantıları yeniden aktif etmeye yarayan aşı, kişilerde dökülen saç tellerini de yeniden aktif etmekte ve orta yaşlardan sonra içinde yeniden saç çıkmasını mümkün hale getirmektedir. Uygulanan aşı tedavisinde öncelikli amaç, saçların dökülmesini önlemek ya da en aza indirmektedir. Daha sonraki süreçlerde yeniden saç köklerinin çıkması amacı ile uygulanan saç aşısı, tedavinin sağlandığı tarihten itibaren 4 ay sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. Tam olarak iyileşmesi ve yeni saçların çıkması için ise gerekli olan sürenin 12 ay kadar olduğu ifade edilmektedir.

Saç Aşısı Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Diğer saç ekim işlemlerinden daha avantajlı olarak görülen saç aşısı tedavisi, tek seferlik olarak gerçekleştirildiğinden dolayı, saçlarında azalan ve dökülmeler meydana gelen kişilere tarafınca hızla tavsiye edilmeye başlanmıştır. Genel olarak erkeklerde görülen saç dökülmesi durumları, az olsa da kadınlarında sıkça şikâyet ettikleri olumsuz durumların başında gelmektedir. Söz konusu olan saç aşısı tedavisinin yapılabilmesi için ise kişilerin en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Reşit olma yaşını dolduran kişilere sorunsuz olarak uygulanabilmekte olan tedavi, kalp rahatsızlığı ya da şeker hastalığı olan kişiler için uygulanmamaktadır. Kadınlar içinde avantajlı olan aşı tedavisi, her türlü saç tipleri için güvenli şekilde yapılmaktadır.

Saç Aşısı Tedavisi Kimler İçin Yapılmaktadır?

Küçük yaşlardan itibaren saç kıran hastalığı bulunan kişiler için yapılabilecek olan saç aşısı tedavisi, aynı zamanda zayıf saç teline sahip olan ya da güçsüz saç teli bulunan kişilere de yapılabilmektedir. Derinin altına yaklaşık 1 saat süre içerisinde uygulanarak gerçekleştirilmekte olan aşı tedavisi, diğer tedailere oranla bir seferlik uygulanmaktadır. Bunun dışında farklı seanslara ihtiyaç duyulmamış olan saç aşı tedavisi için fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Saçlarında seyrelme ve dökülmelerin sıkça yaşandığı kişiler için yapılan aşı tedavisi aynı zamanda hiç saçı dökülmemiş ancak ileride saçlarının dökülmesini önlemek isteyen kişilere de sorunsuz şekilde yapılabilmekte olan tedavilerin başında gelmektedir.