Saç Ekimi Hangi Aylarda Yapılmalı?

Düzenli olarak muayene ve deneyler sonucunda kişilere uygulanan saç ekim tedavileri, daha çok orta yaşlardan itibaren olumlu sonuçların alınmasını sağlayan tedavilerin başında gelmektedir. Dökülen veya gittikçe seyrekleşen saç telleri için saç ekim tedavisi yapmak isteyen kişiler için bazı açıklamalara yer veren uzmanlar, saç ekimi hangi ayda yapılmalı sorusu için cevaplarda vermektedir. Öncelikle saç ekimi yapmak için tam olarak uygun mevsim ya da ay bulunmamaktadır. Ancak aşırı sıcak geçen yaz mevsimlerinde Temmuz ve Ağustos aylarında saç ekimi tedavileri sonrasında, kişilerin dışarı çıkmaları durumunda terlemelere maruz kalması görülmektedir. Doktorlar tarafınca hastaların fazla güneşe ve ısılara maruz kalmamaları adına daha çok soğuk havalarda tedavilerin yapılması önerilmektedir. Kasım, Aralık ve Ocak aylarının en ideal zamanlar olduğu bilgilerini sunan doktorlar, saç ekiminden en iyi çözümü elde edebilmek için hastaların bakımlarına dikkat etmelerini de vurgu yapmaktadır.

Saç Tam Dökülmeden Ekim Yapılır Mı?

Kadın ya da erkekler tarafınca sıkça dile getirilen sorulardan birisi de saç tam dökülmeden ekim yapılır mı sorusudur. Yaklaşık 5 ile 10 yıl arasında giderek popüler hale gelen saç ekim tedavileri, daha çok kel olan kişiler için değil, saç kökleri azalan ve kafa üzerinde boşluklar meydana gelen kişiler için uygulanan tedavi çeşididir. Buna göre bahsedilen saçların tam dökülmeden ekim yapılabilir mi sorusu için evet cevabı verilmektedir. Genel anlamda kafasında hiç saç teli kalmamış olan kişiler için gerçekleştirilmeyen saç ekim tedavileri, bazı klinik ortamlarında yapılan deneyler sonucunda, kel olan kişilerin ayak, kol ya da göğüs bölgelerinden alınan kıl dönorları sonucunda uygulanabilmesinin mümkün olacağı bildirilmiştir. Buna göre kafasında hiç saç olmayan kişiler içinde uygulanabileceği vurgulanan saç ekimi tedavileri için kişilerin öncelikle işinin ehli ve alanında uzman doktorları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

2. Kez Saç Ekimi Yapılır Mı?

Kendini iyi hissetmeyen ve giderek dökülen saç tellerinin geri alınabilmesini arzu eden kişiler tarafınca oldukça önemli tedavilerden olan saç ekim tedavileri, genel olarak farklı seanslar üzerinden uygulanmaktadır. Ancak ilk kez saç ekimi yaptıran ve seanslarını düzenli olarak gerçekleştiren kişilerde, görülebilecek olan saç dökülmesi durumları için sorulan 2. kez saç ekimi yapılır mı sorusunun cevabı oldukça basittir. Doktorlar tarafından yapılacak olan muayenelerde, saç köklerinin olması ve uygun görülmesi durumunda 2. Defa kişilere saç ekim tedavileri sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. İlk olarak kişilere yapılan saç ekim tedavilerinde olduğu gibi, ikinci kez yapılan ekim tedavisinden sonra da kişilerin saç bakımına özen göstermesi oldukça önemlidir.

Sakaldan Saç Ekimi Mümkün Mü?

Saç kökleri uygun olmayan ya da kafa üzerinde hiç saç teli olmayan kişiler için uygulanan saç ekimi tedavilerinden birisi de sakaldan saç ekimi yöntemleridir. Genel olarak sakaldan kök nakli olarak da bilinen bu tedavi, daha çok göğüsteki kıllardan alınarak yapılan saç ekim tedavisinin yerine tercih edilmektedir. Güçlü ve daha kuvvetli olan sakal kılları, aynı zamanda kafa üzerinde daha fazla etkiye sahip olmakta ve buna bağlı olarak uzman doktorlar tarafınca da tavsiye edilen saç ekim tedavisi, farklı seanslar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak sakaldan alınarak olan kıllar, bölgede yer alan kılların seyrelmesini sağladığından dolayı, doktorlar tarafınca çeşitli araştırma ve testler sonucunda uygun olması durumunda kişiler üzerinde uygulanan bir yöntemdir. Erkekler için geçerli olan sakal saç ekimi tedavisinde, genel olarak kişilerin çene altı ve elmacık kemiklerinden üzerinde yer alan kıllar kullanılarak, işlemler gerçekleştirilmektedir.