Saç Ekimi Cinselliği Etkiler Mi

Saç ekimi genelde erkeklerin sıklıkla tercih ettikleri bir cerrahi operasyondur. Saçları erken yaşta dökülen erkeklen bu ameliyat sayesinde saçlarına tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Saç dökülmesinin pek çok nedeni olabilir. Bu nedenler içerisinde en çok bilinenleri ise genetik ve stresi bir hayat yüzünden insanlar saçlarını erken yaşta kaybedebilir. Erkekler saçlarını erken yaşta kaybetmek istemiyorlarsa kesinlikle stresten uzak durmalıdırlar. Genetik saç dökülmesine yapacak pek bir şey yoktur. Ancak saçları dökülen erkekler saç ekimi operasyonu sayesinde saçlarına yeniden kavuşabilmektedir. Saç ekimi operasyonu yaptıracak pek çok erkek saç ekimi cinselliği etkiler mi sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Saçları Seyrek Ya Da Dökülmüş Olan Erkekler Yaşlı Gösteriyorlar

Saçları seyrek veya dökülmüş olan erkeklerden kendi yaşıtlarından daha yaşlı gösterdiği bir gerçektir. Bu durum saçları dökülen erkekleri psikolojik olarak aşırı bir şekilde olumsuz etkilemektedir. Bu erkekler kendilerini yaşlı, çirkin ve bakımsız hissedebilirler. Hiçbir kadını etkileyemeyeceklerini düşünürler. Çünkü kendi yaşıtı ile yan yana geldiğinde en az 3 en fazla 10 yaş yaşı göstermektedirler. Bu olumsuz psikolojiden çıkmak isteyen erkekler genelde saç ekim yöntemini tercik etmektedirler. Bu hususta erkeklerin aklını meşgul eden saç ekimi cinselliği etkiler mi sorusu gündeme gelmektedir. Saç ekimi cinselliği olumlu olarak etkilemektedir. Yaşlı ve çirkin olma psikolojisinden çıkan erkeğin cinsel arzuları daha da artmış oluyor.

Saçları dökülen ve seyrek olan erkekler saç ekimini genelde evlenmeden önce yaptırıyorlar. Çünkü bir kadına açılmak için özgüvenlerini yitiriyorlar. Bu özgüveni tekrar kazanmak için saç ektirmeye karar veriyorlar. Saçları dökülen kişiler fotoğraf çektirmekten nefret eder hale gelebiliyorlar. Evlenmek isteyen saçlarını dökülmüş erkekler düğün fotoğraflarında çirkin gözükeceğini düşünebiliyorlar. Bu yüzden saç ektirmeye karar veriyorlar. Saç ektirmeyi düşünen erkeklerin çekindiği bir diğer nokta da saç ekimi cinselliği etkiler mi konusudur. Saç ekimi işlemi sonrasında cinsellik açısından bir sorun oluşturmamaktadır. Ancak uzmanlar en az iki hafta cinsel ilişkiye girilmemesi konusunda uyarmaktadır. İki hafta sonrasında ise daha istekli daha arzulu olarak cinsel yaşantınıza dönebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Saç ekimi operasyonu tamamlandıktan sonra saçlarınız 2,5 ila 4 ay arasında tekrar çıkmaya başlayacaktır. Bu operasyondan önce saç ekimi cinselliği etkiler mi diye boşuna stres yapmayın. Evet, saç ekimi operasyonu cinselliği etkiler. Olumlu anlamda etkiler. Erkek saç ekimi sonrasında tekrar kendini yakışıklı hissetmeye başlar ve özgüveni yerine gelir. Saçı olmadığı için kendisi ile stres harbi yaşarken bu stres tamamen ortadan kalkar. Özgüveni yerinde olan ve stresten kurtulmuş erkeğin cinsel performansı da bu duruma uygun olarak artacaktır. Saç ekiminden sadece iki hafta sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Saç ekimi operasyonundan sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Operasyondan sonra 1 ay boyunca kesinlikle alkol tüketmemelisiniz. Eğer sigara tiryakisiyseniz sigarayı mümkün olduğu kadar az içmelisiniz. Operasyon günü ve operasyondan bir gün sonra kesinlikle sigara içmemelisiniz. Eğer bir spor dalı ile uğraşıyorsanız spora 1 ay süresince ara vermelisiniz. Kendinizi fazla yormamanız gerekmektedir. Bir de saç ekimi yapılan bölgeye özel olarak dikkat etmelisiniz. Yastık ve yorganla temas etmemesi konusuna özen göstermelisiniz. Sert bir yastıkta ve yüzükoyun vaziyette uyumalısınız. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Saç ekim işleminden sonra kendinizi yorgun hissedebilirsiniz bu son derece normal bir durumdur. Çoğu erkeğin kafasında büyük bir soru olan saç ekimi cinselliği etkiler mi sorusunu yanıtlamaya çalıştık.