3 Boyutlu Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi ile beraber güzellik ve sağlık sektöründeki gelişmeler oldukça umut verici oluyor. Birçok hastalığı tedavi etmek, insanların daha uzun kaliteli yaşamasını sağlamak mümkündür. Güzellik sektöründeki yenilikler de göz kamaştırmaktadır. Artık çıktığınız operasyon sonrasında nasıl görüneceğiniz derdiyle karşılaşmayacaksınız. Çünkü zaten doktorunuz size operasyon sonrası nasıl görüneceğinizi gösteren bir fotoğraf sunacaktır. Bu teknik üç boyutlu saç ekiminde de kullanılmaya başlanmıştır, sonuçlardan oldukça memnun kalınan operasyonlar yapılmıştır. Fue tekniğinden sonra kullanılmaya başlanan bu teknik sayesinde, FUE tekniği eskisi kadar tercih edilmemektedir. FUE tekniği saç yapısı uygun olmayan, saçları az olan fakat saç ekimi yaptırmak isteyenler içindir. Göğüs ve sırt bölgesinden alınan kıllar ile saç derisine saç ekimi yapılmaktadır. 3 boyutlu saç ekimi ile bu teknik eskimiştir.

3 Boyutlu Saç Ekimi ile Doğal Görünüm Olur Mu?

Saç ekiminde en önemli faktörlerden bir tanesi saç ekimi sonrasında doğal bir görünüm elde edilmesidir. Ekim yapıldığı çok belli olan farklı duran saçlar insanların dikkatini çekmektedir. B u sebeple doğal bir görünüm yakalanmaya çalışılır. Birçok saç ekimi sonrası saçlar çim adam gibi bir şekil almaktadır. Bu da hiç hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Saç ekimi yaptıracağınız doktoru ve kliniği iyi seçmeli, kafanıza takılan soruları mutlaka yanıtlamalarını istemelisiniz. Aksi halde hiç hoşlanmayacağınız bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

3 Boyutlu Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için öncelikle alın çizgisi oldukça önemlidir. Düzgün bir şekilde alın çizgisine göre ekilmeyen saçlar kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olacaktır. 3 boyutlu saç ekiminde ise bu bilgisayar yardımıyla çizilir ve hesaplanır. Size en uygun alın çizgisi bulunarak işleme başlanır. İstenmeyen sonuçların böylelikle önüne geçilmiş olunur. Ek olarak saç ekimi için, ekimden önce hastanın yüz hatlarının net olduğu düz profilden ve farklı profillerden resimlerini istiyoruz. Hastanın fotoğrafları taratılarak sistemimize yükleniyor, sistem hastanın yüz yapısını, yüz organlarının birbiriyle oranını hesaplıyor. Bu işlem sonucu kesin olduğundan, sonrasında hastanın nasıl görüneceğini önceden biliyor, en doğru hattan başlanarak seç ekimi yapılmaya başlanıyor. Bu yöntem sayesinde hastaların memnuniyet seviyeleri artmıştır. İstedikleri doğal saç görünümüne sahip oldukları için 3 boyutlu saç ekimi operasyonundan oldukça mutlu ayrılmışlardır. Eğer sizde saç ektirmeye karar verdiniz fakat tam olarak nasıl görüneceğinizi kestiremiyor, güvenemiyorsanız bu teknik tam size göredir. Mutlaka 3 boyutlu saç ekim tekniğini detaylı olarak araştırmalı, alanında uzman doktorlar ile çalışmalısınız. Saç ekimi tıbbi bir müdahaledir, bu sebeple alanında uzman olmayan kişilerce uygulanması tehlikeli ve yasaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç ekimi, saç derisinde saçın döküldüğü bölgeye saçın fazla olduğu kısımdan saçlar alınarak oraya dikilmesi işlemine denmektedir. Eğer kişinin saçları yeterli yoğunluğa sahip değilse, doktorunuz sizi uyaracaktır. Genelde saç ekim işlemlerinde saç derisinin ense kısmındaki saçlardan ekim yapılmaktadır, fakat o kısımda da yeterince saça sahip olmayan insanlar için göğüs ve sırt bölgelerinden kıllar ekim işleminde kullanılmaktadır. Ekim işlemi ciddi bir operasyon olduğu için basite almamalısınız. Daha gür saçlar için saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, önce kendi saç yoğunluğunuzu değerlendirmelisiniz. Saçlarınız küçüklüğünüzden beri az, ince ve koparak dökülmeye meyilli ise tam olarak istediğiniz gür saç görüntüsünü yakalayamayabilirsiniz. Saç ekimi sırasında saç kökleri uyarılır, fakat genetiğiniz değiştirilemez. Saçların ince ve az olması genetiktir. Ailenizdeki bireyler genel olarak ince ve az saça sahip ise muhtemelen sizin saçlarınız da öyledir, bu durumda sadece dökülen bölgedeki saçlar için çözüm olabilir.